Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Linie turystyczne: Piętrowym autobusem linii 102 będzie można dojechać w sobotę na Piknik na Torze Poznań

15.09.2022

Przed nami kolejny weekend z liniami turystycznymi. W sobotę i niedzielę na trasę linii 0 wyjadą historyczne tramwaje, a na linię 100 – historyczne autobusy MPK Poznań. W sobotę uruchomiona zostanie także linia 102: skierowany na nią zostanie piętrowy MAN, który będzie kursować zmienioną trasą – dzięki temu pasażerowie dojadą na Piknik na Torze Poznań.

Zgodnie z harmonogramem, w najbliższy weekend na linię turystyczną 0 wyjadą: w sobotę – tramwaj GT8, a w niedzielę skład N+ND+ND.

Do obsługi linii 100 zaplanowano: na sobotę autobusy Ikarus 280 oraz DAF, natomiast na niedzielę – pojazdy Ikarus 260 i DAF.

Na linii 102 (kursuje tylko w soboty) dzięki współpracy z Pleszewskimi Liniami Autobusowymi Gaedig Reisen ponownie pojawi się piętrowy autobus MAN SD202. W najbliższą sobotę trasa przejazdu ulegnie zmianie, aby ułatwić pasażerom dojazd na Piknik na Torze Poznań, gdzie m.in. prezentowane będą  zabytkowe samochody, biorące udział w rajdzie podczas XVIII Memoriału im. Henryka Rucińskiego (na godzinę 13.00 zaplanowano wyścig pojazdów zabytkowych):

Trasa linii 102 w sobotę, 17 września 2022 roku:

POZNAŃ GŁÓWNY – … – Ogrody – Szpitalna – Bukowska (zatrzymanie na przystanku Swoboda) – Polska – Dąbrowskiego (przystanek Tatrzańska przy Muzeum Broni Pancernej) – Wichrowa – TOR POZNAŃ (przystanek końcowy w rejonie bramy wjazdowej przy ul. Wyścigowej)

TOR POZNAŃ (przystanek początkowy w rejonie bramy wjazdowej przy ul. Wyścigowej) – Wichrowa – wjazd kieszeniowy w ul. Lotniczą do Muzeum Broni Pancernej – Polska – Bukowska – Szpitalna – Ogrody – … – POZNAŃ GŁÓWNY

Odjazdy z Poznania Głównego odbędą się o godz. 10.00, 11.30, 13.30 i 15.00, a sprzed Toru Poznań o 10.42, 12.12, 14.12 i 15.42.

Więcej informacji o liniach turystycznych (trasy, rozkład jazdy, cennik) można znaleźć w zakładce Turystyka

Zapraszamy również na Kolejkę Parkową Maltanka, która we wrześniu funkcjonuje od wtorku do piątku oraz w weekendy. W dni robocze kursy odbywają się o godzinie 9.30 i później co godzinę od 10.00 do 18.30, a w weekendy  co 30 minut w godzinach od 10.00 do 19.00. W najbliższą sobotę i niedzielę wagoniki pociągną: „ryjek”, czyli wagon MBxc1-41 z 1932 roku oraz lokomotywka spalinowa (jasnozielona). Więcej informacji o przejazdach (opis trasy, rozkład jazdy, cennik) – w zakładce Maltanka.

Ważne: w szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne.

 

Fot. Marcin Nader (poznanskieautobusy.pl)


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...