Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Kwiaty dla Pasażerek MPK Poznań 07.03.2022

07.03.2022

Już jutro (8 marca) na poznańskie torowiska wyjedzie tramwaj 102N, czyli „Kanciak”. Z jego pokładu pracownicy MPK Poznań będą wręczać kwiaty paniom napotkanym na przystankach. Mamy nadzieję, że w tych trudnych chwilach, gdy z niepokojem śledzimy wydarzenia w zaatakowanej przez Rosję Ukrainie, uda się choć na chwilę przywołać uśmiech na twarzach pań.

Zwyczaj rozdawania w Dniu Kobiet kwiatów z pokładu historycznego tramwaju stał się w Poznaniu tradycją. Dzięki współpracy MPK Poznań i King Cross Marcelin w tym roku będzie ona kontynuowana. We wtorek, 8 marca br., na poznańskie torowiska wyjedzie tramwaj typu 102N. Na jego pokładzie będą pracownicy Nadzoru Ruchu MPK Poznań oraz… półtora tysiąca tulipanów! Kwiaty wręczane będą pasażerkom napotkanym na przystankach.

– W ostatnim czasie w życiu codziennym towarzyszy nam duże napięcie, które spowodowane jest i pandemią koronawirusa, i wojenną rzeczywistością za wschodnią granicą. W takich czasach nawet drobne gesty życzliwości mają szczególne znaczenie. Wierzę, że niespodzianka w postaci kwiatów wywoła uśmiech i chociaż na chwilę poprawią nastrój niejednej z pań – mówi Jowita Żołnowska, dyrektor King Cross Marcelin.

Tramwaj typu 102N będzie kursował po centrum w godzinach od 11.00 do 14.00. Trasa przejazdu będzie ustalana na bieżąco, aby kwiatami obdarować jak najwięcej pań w różnych częściach śródmieścia.

Wszystkim Paniom, z okazji ich święta, MPK Poznań Sp. z o. o. oraz King Cross Marcelin życzą dużo spokoju, zdrowia i samych pogodnych dni!


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...