Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Remont ul. Strzeszyńskiej – etap II – Zmiana terminu!

18.07.2023
Obowiązuje: 24.07.2023 - 17.08.2023
Dotyczy: 168, 183, 216

Aktualizacja:

W piątek, 21 lipca br. rozpocznie się II etap remontu ulicy Strzeszyńskiej. 

Informujemy, że zaplanowana na piątek, 21 lipca br. zmiana etapu prac na ul. Strzeszyńskiej zostaje przeniesiona na poniedziałek, 24 lipca br.

Wobec powyższego:

  • do niedzieli, 23 lipca br. obowiązują obecne zmiany na ul. Strzeszyńskiej,
  • od poniedziałku, 24 lipca br., kiedy to etap II wejdzie w życie, obowiązują poniższe zmiany:

Przywrócony zostanie ruch dwukierunkowy pomiędzy ulicą Jasielską a rondem Cichowiczów, natomiast na odcinku od ulicy Jasielskiej do ulicy Lutyckiej ruch będzie jednokierunkowy – tylko w kierunku ulicy Lutyckiej.

W komunikacji autobusowej wprowadzone będą następujące zmiany:

  • autobusy linii 168 w kierunku Strzeszyna PKM od przystanku „Lutycka Szpital” pojadą ulicami Lutycką, Szczawnicką, Druskienicką i Jasielską do ulicy Strzeszyńskiej. Autobusy pomijać będą przystanki „Strzeszyńska” i „Instytut Genetyki”, zatrzymując się na trasie objazdu na przystankach „Lutycka I”, „Lutycka II”, „Szczawnicka”, „Truskawiecka”, „Druskienicka”, „Jasielska II” i „Jasielska I”. Pierwszym przystankiem po powrocie na trasę stałą będzie „Strzeszyńska Lisner”.
    W kierunku Poznania Głównego trasa linii
    168 pozostaje bez zmian,
  • autobusy linii 183 i 216 na terenie Podolan i Strzeszyna powrócą na stałe trasy.

Przystanek „Dukielska” (DUKI01) ulega likwidacji.

Przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanków: „Strzeszyńska Lisner” w kierunku Strzeszyna PKM i Szarych Szeregów (STLI01), „Jasielska I” w kierunku ul. Strzeszyńskiej (JAI 01) oraz „Jasielska II” w kierunku ul. Strzeszyńskiej (JAII02). Na czas II etapu nieczynne będą przystanki „Instytut Genetyki” (STNZ01) oraz „Strzeszyńska” (STKA01) w kierunku ulicy Jasielskiej.