Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Remont ul. Strzeszyńskiej – etap I

28.06.2023
Obowiązuje: 03.07.2023 -
Dotyczy: 168, 183, 216

W poniedziałek, 3 lipca br. rozpocznie się remont ulicy Strzeszyńskiej. Odcinek od ronda Cichowiczów do ulicy Jasielskiej będzie jednokierunkowy – ruch odbywać się będzie tylko w kierunku ulicy Lutyckiej.
W komunikacji autobusowej wprowadzone będą następujące zmiany:

  • autobusy linii 168 w kierunku Strzeszyna PKM od przystanku „Instytut Genetyki” pojadą ulicami Jasielską i Druskienicką do ronda Cichowiczów. Autobusy pomijać będą przystanek „Strzeszyńska Lisner”, zatrzymując się na trasie objazdu na przystankach „Jasielska I”, „Jasielska II” i „Dukielska”,
  • autobusy linii 183 w kierunku Szarych Szeregów od przystanku „Druskienicka” pojadą ulicą Druskienicką do ronda Cichowiczów. Autobusy pomijać będą przystanki „Jasielska II”, „Jasielska I” i „Strzeszyńska Lisner”, zatrzymując się na trasie objazdu na przystanku „Dukielska”,
  • autobusy linii 216 od przystanku „Druskienicka” pojadą ulicą Druskienicką do ronda Cichowiczów. Autobusy pomijać będą przystanki „Jasielska II”, „Jasielska I” i „Strzeszyńska Lisner”, zatrzymując się na trasie objazdu na przystanku „Dukielska”.

W kierunkach przeciwnych autobusy pojadą trasami bez zmian.
Na ul. Druskienickiej, w istniejącej zatoce pomiędzy ulicą Dukielską a rondem Cichowiczów w kierunku ronda, utworzony zostanie przystanek „Dukielska” (DUKI01).
Nieczynne będą przystanki: „Strzeszyńska Lisner” w kierunku Strzeszyna PKM i Szarych Szeregów (STLI01), „Jasielska I” w kierunku ul. Strzeszyńskiej (JAI 01) oraz „Jasielska II” w kierunku ul. Strzeszyńskiej (JAII02).