Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Remont ul. Strzeszyńskiej – etap I / Prace przy przystanku „Strzeszyńska Lisner”

13.07.2023
Obowiązuje: 14.07.2023 -
Dotyczy: 168, 183, 216

W piątek, 14 lipca br. prace na ul. Strzeszyńskiej rozpoczną się na wysokości przystanku „Strzeszyńska Lisner” (STLI02 – w kierunku centrum). Przystanek będzie zmieniał lokalizację w zależności od postępu prac. Ponadto przypominamy, że w związku z remontem ul. Strzeszyńskiej odcinek od ronda Cichowiczów do ulicy Jasielskiej jest jednokierunkowy – ruch odbywa się tylko w kierunku ulicy Lutyckiej.
W komunikacji autobusowej wprowadzone są następujące zmiany:

  • autobusy linii 168 w kierunku Strzeszyna PKM od przystanku „Instytut Genetyki” jadą ulicami Jasielską i Druskienicką do ronda Cichowiczów. Autobusy pomijają przystanek „Strzeszyńska Lisner”, zatrzymując się na trasie objazdu na przystankach „Jasielska I”, „Jasielska II” i „Dukielska”,
  • autobusy linii 183 w kierunku Szarych Szeregów od przystanku „Druskienicka” jadą ulicą Druskienicką do ronda Cichowiczów. Autobusy pomijają przystanki „Jasielska II”, „Jasielska I” i „Strzeszyńska Lisner”, zatrzymując się na trasie objazdu na przystanku „Dukielska”,
  • autobusy linii 216 od przystanku „Druskienicka” jadą ulicą Druskienicką do ronda Cichowiczów. Autobusy pomijają przystanki „Jasielska II”, „Jasielska I” i „Strzeszyńska Lisner”, zatrzymując się na trasie objazdu na przystanku „Dukielska”.

W kierunkach przeciwnych autobusy jadą trasami bez zmian.
Na ul. Druskienickiej, w istniejącej zatoce pomiędzy ulicą Dukielską a rondem Cichowiczów w kierunku ronda, utworzony jest przystanek „Dukielska” (DUKI01).
Nieczynne są przystanki: „Strzeszyńska Lisner” w kierunku Strzeszyna PKM i Szarych Szeregów (STLI01), „Jasielska I” w kierunku ul. Strzeszyńskiej (JAI 01) oraz „Jasielska II” w kierunku ul. Strzeszyńskiej (JAII02).