Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

AKTUALIZACJA: Remont nawierzchni ul. Umultowskiej – etap III

19.04.2023
Obowiązuje: 24.04.2023 - 08.05.2023
Dotyczy: 174, 185, 191

W poniedziałek, 24 kwietnia br. rozpocznie się III etap remontu nawierzchni ul. Umultowskiej. Prace będą prowadzone na odcinku ulicy Umultowskiej między ulicami Lechicką a Sarmacką. Ulica Umultowska na tym odcinku będzie jednokierunkowa – ruch kołowy będzie możliwy tylko w kierunku ulicy Lechickiej.
W komunikacji autobusowej wprowadzone będą następujące zmiany:

  • autobusy linii 174 i 191 w kierunku os. Sobieskiego od przystanku Wiktoria pojadą ulicami Połabską, Lechicką, Wojciechowskiego, Kurpińskiego i Wiechowicza do Umultowskiej (przystanek Stoińskiego) i dalej trasą bez zmian. W kierunku Unii Lubelskiej i os. Kopernika przebieg trasy bez zmian,
  • autobusy linii 185 w kierunku os. Sobieskiego od przystanku Os. Wichrowe Wzgórze pojadą ulicami Lechicką, Naramowicką, aleją Praw Kobiet, Łużycką i Stoińskiego do Wiechowicza (przystanek Stoińskiego) i dalej trasą bez zmian. W kierunku ronda Śródka autobusy linii 185 pojadą trasą stałą.

Na trasach objazdowych autobusy zatrzymują się na wszystkich istniejących przystankach.
Przystanki Umultowska 01 (UMUL01 – zarówno stały, jak i tymczasowy) i Sarmacka 01 (SARM01) będą w trakcie trwania tego etapu prac nieczynne. Przywrócone będzie funkcjonowanie przystanku Estońska 02 (ESTO02), natomiast utrzymane będzie zawieszenie funkcjonowania przystanku Estońska 01 (ESTO01).
Na początku tego etapu ruch prowadzony będzie nitką zachodnią (w kierunku ul. Lechickiej), a po wykonaniu niezbędnych prac ruch zostanie przełożony na nitkę wschodnią (w kierunku ul. Wiechowicza).
Po przełożeniu ruchu przesunięty zostanie przystanek Sarmacka 02 (SARM02) – tymczasowy przystanek znajdował się będzie przed ul. Sarmacką.

AKTUALIZACJA:
Informujemy, że prace na ulicy Umultowskiej zakończą się w nocy 9 na 10 maja br. (wtorek/środa). Od pierwszych kursów w środę 10 maja br. autobusy linii 174, 185 i 191 kursować będą stałymi trasami w kierunku osiedla Sobieskiego.

Przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanków „Umultowska”, „Sarmacka” i „Estońska” w stałych lokalizacjach.