Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Remont nawierzchni na skrzyżowaniu Hetmańska/Dmowskiego

24.04.2023
Obowiązuje: 29.04.2023 - 08.05.2023
Dotyczy: 1, 7, 11, 179, T1

W sobotę, 29 kwietnia br.rozpoczną się prace na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego polegające na wymianie nawierzchni. Zamknięty będzie odcinek torowiska wzdłuż ulicy Hetmańskiej między ulicami Głogowską a 28 Czerwca, natomiast dla ruchu kołowego zamknięte zostaną:

  • przejazd przez ul. Dmowskiego na wprost,
  • skręt w lewo z ul. Hetmańskiej w ul. Dmowskiego od strony ul. 28 Czerwca,
  • skręt w lewo z ul. Dmowskiego w ul. Hetmańską (zarówno od strony rynku Łazarskiego, jak i od strony ul. Drużynowej).

W komunikacji wprowadzone będą następujące zmiany:

  • tramwaje linii 1 i 7 jadące w kierunku ronda Starołęka pojadą objazdem przez Głogowską, Most Dworcowy, Matyi, Wierzbięcice i 28 Czerwca. Na węźle „Głogowska/Hetmańska” tramwaje będą obsługiwać pasażerów także na przystanku „Głogowska/Hetmańska” (GLHE 45 – miedzy ulicami Kasprzaka a Głogowską) w celu ułatwienia przesiadki na autobus komunikacji zastępczej. W tym kierunku dla tramwajów linii 1 i 7 nie będzie przystanku na węźle „Traugutta”,
  • tramwaje linii 1 i 7 jadące w kierunku ronda Jeziorańskiego pojadą objazdem przez 28 Czerwca, Wierzbięcice, Matyi, Most Dworcowy i Głogowską. Na węźle „Głogowska/Hetmańska” tramwaje będą obsługiwać pasażerów także na przystanku „Głogowska/Hetmańska” (GLHE 46 – miedzy ulicami Kasprzaka a Głogowską) w celu ułatwienia przesiadki z autobusu komunikacji zastępczej,
  • tramwaje linii 11 pojadą w obu kierunkach objazdem przez Most Dworcowy, Matyi, Wierzbięcice i 28 Czerwca. W kierunku Unii Lubelskiej dla tramwajów linii 11 nie będzie przystanku „Traugutta”.

Na zamkniętym dla tramwajów odcinku uruchomiona będzie linia autobusowa „za tramwajT1, funkcjonująca na trasie: Głogowska/Hetmańska – Hetmańska – Rolna – Hetmańska – Głogowska/Hetmańska.

Autobusy kursować będą co 10 minut i zatrzymywać się będą na następujących przystankach:

  • Głogowska/Hetmańska – początkowy, przystanek GLHE 02 znajdujący się między ulicami Kasprzaka i Głogowską (przystanek dla linii 179 w kierunku Dębca); końcowy na ul. Głogowskiej tuż za skrzyżowaniem z ul. Hetmańską w kierunku Górczyna. Na węźle możliwość przesiadki na tramwaje linii 1, 5, 7, 8, 14,
  • Kolejowa – przystanki autobusów nocnych na ul. Hetmańskiej przy skrzyżowaniu z ul. Kolejową,
  • Traugutta – przystanki autobusów nocnych na ul. Hetmańskiej – w obu kierunkach za skrzyżowaniem z ul. 28 Czerwca 1956 r. Na węźle możliwość przesiadki na tramwaje linii 1, 2, 7, 9, 10, 11
  • Rolna – przystanki autobusów nocnych na ul. Hetmańskiej – w obu kierunkach za skrzyżowaniem z ul. Rolną. Na węźle możliwość przesiadki na tramwaje linii 1, 7, 11

Z powodu zamknięcia skrętu w lewo z ul. Dmowskiego w ul. Hetmańską, autobusy linii 179 jadące z Dębca do Kaczej, po obsłużeniu przystanku „Dmowskiego” pojadą do skrzyżowania z ul. Hetmańską, skręcą w prawo i dojadą do skrzyżowania z ul. Kolejową. Tam zawrócą, zatrzymają się na przystanku autobusów nocnych „Kolejowa” (KOLE 01) i kontynuują jazdę ulicą Hetmańską do ul. Głogowskiej i dalej trasą bez zmian.

Wyłączone z użytkowania zostają przystanki tramwajowe „Głogowska/Hetmańska” na ul. Hetmańskiej w obu kierunkach, „Kolejowa” na ul. Hetmańskiej w obu kierunkach i „Traugutta” na ul. Hetmańskiej w kierunku ronda Starołęka.

Powrót linii 1, 7 i 11 na swoje stałe trasy oraz zawieszenie linii T1 nastąpi w czwartek, 4 maja br.
Przywrócenie ruchu kołowego na skrzyżowaniu Hetmańska/Dmowskiego oraz powrót stałej trasy linii 179 nastąpi w poniedziałek, 8 maja br.