Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulic Estkowskiego – Małe Garbary – Wolnica – Solna ETAP I

09.06.2023
Obowiązuje: 12.06.2023 -
Dotyczy: 160, 163, 167, 174, 176, 190, 211, 213, 214, 220, 221, 223, 224, 603, 911

Od poniedziałku, 12 czerwca br. z powodu budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulic Estkowskiego – Małe Garbary – Wolnica – Solna, zmianie ulegnie organizacja ruchu w obrębie skrzyżowania Małe Garbary/Garbary. Zmiany polegać będą na:

    • zamknięciu zatoki na ul. Estkowskiego na wysokości ul. Chwaliszewo w kierunku ul. Małe Garbary,
    • skróceniu pasa do skrętu w prawo z ul. Estkowskiego w ul. Garbary,
    • zwężeniu do trzech pasów jezdni ul. Garbary w kierunku południowym przed skrzyżowaniem z ul. Małe Garbary,
    • zwężeniu do dwóch pasów jezdni ul. Małe Garbary w kierunku centrum od ul. Garbary do wyjazdu z parkingu,
    •  Od  soboty 10 czerwca br. przesunięcie przystanku „Małe Garbary” (MAGA04 – w kierunku placu Wielkopolskiego). Przystanek tymczasowy zlokalizowany zostanie na ul. Małe Garbary za wyjazdem z parkingu (o ok. 80 m od przystanku stałego, bliżej ulicy Bóżniczej).