Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Budowa ronda na Szczepankowie

05.05.2023
Obowiązuje: 09.05.2023 -
Dotyczy: 154, 220, 431, 432, 435

We wtorek, 9 maja br. rozpocznie się budowa ronda u zbiegu ulic Ługańskiej, Szczepankowo i Michałowo.
Ulica Ługańska oraz ulica Szczepankowo od ulicy Skibowej do ulicy Ługańskiej będzie jednokierunkowa – z zachowanym kierunkiem ruchu do ul. Krzywoustego (do wiaduktu na trasie katowickiej).W kierunku Szczepankowa, Spławia i Tulec autobusy linii 154, 220, 431, 432 i 435 pojadą trasą objazdową ulicami Ostrowską, Rodawską i Skibową.

Przystanki „Ługańska” (LUGA01) i „Wieprawska” (WIEP01) zostaną wyłączone z użytkowania, natomiast przystanek „Szczepankowo” przeniesiony na ul. Skibową przy skrzyżowaniu z ulicą Szczepankowo.

Na trasie objazdu autobusy będą zatrzymywać się na istniejących przystankach „Łopawska” (LOPA01) i „Rodawska” (RODA01) oraz na tymczasowo przeniesionym przystanku „Szczepankowo” (SZWO01) na ul. Skibowej.

W kierunku ronda Rataje i Garbar ruch autobusów odbywał się będzie po trasie bez zmian.