Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Kolejny autobus eCitaro na testach w Poznaniu. To „mistrz” w swojej klasie

18.07.2023

MPK Poznań rozpoczyna testy kolejnego elektrycznego autobusu. Wiosną tego roku Mercedes-Benz eCitaro G z wysokowydajnymi bateriami NMC 3 uzyskał tytuł Electric Bus Champion 2023, a teraz taki autobus będzie przewoził pasażerów w stolicy Wielkopolski.

To kolejny autobus eCitaro, z którego eksploatacją zapoznają się pracownicy MPK Poznań – dzięki testom można zweryfikować zastosowane w pojeździe rozwiązania a pozyskane doświadczenia wykorzystać w przyszłości.

Na przełomie kwietnia i maja br. na poznańskich liniach pojawił się przegubowy eCitaro w trakcie testów uzyskał on bardzo wysokie oceny za własności użytkowe i estetyczne, a poprzez zastosowanie elektrycznego napędu – także za walory proekologiczne. Autobus był ładowany wyłącznie przy użyciu ładowarek stacjonarnych typu plug-in. Kierowcy, którzy mieli okazję usiąść za jego kierownicą zwracali uwagę na bogate wyposażenie i rozwiązania nakierowane na zapewnienie wysokiego poziomu ergonomii, odpowiednich warunków bezpieczeństwa oraz komfortu pracy i podróżowania.

Tym razem, również dzięki współpracy z Daimler Buses Polska (dawniej EvoBus Polska), do Poznania przyjechał 12-metrowy eCitaro z wysokowydajnymi bateriami nowej generacji NMC 3 (umożliwiają one uzyskanie bardzo dużego zasięgu bez konieczności doładowywania). Właśnie tego typu pojazd „wywalczył” wiosną tytuł Electric Bus Champion 2023 – w teście porównawczym autobusów elektrycznych, zorganizowanym przez czasopismo branżowe Omnibusspiegel, zajął pierwsze miejsce w rywalizacji z pięcioma konkurencyjnymi modelami (oceniano m.in. komfort dla pasażerów, wygodę prowadzenia dla kierowców, jakość wykonania i łatwość obsługi każdego pojazdu).

Jak eCitaro z wysokowydajnymi bateriami NMC 3 sprawdzi się w poznańskich realiach? Sprawdzą to nie tylko pracownicy MPK Poznań, ale także pasażerowie. W najbliższych dniach pojazd zostanie skierowany do obsługi linii komunikacyjnych w mieście.

Na czas testów autobus zyskał numer boczny 1050.


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...