Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Kolejka Parkowa Maltanka – rozpoczęcie sezonu 2023

25.04.2023

Lokogaraż, czyli miejsce gdzie nocują lokomotywy i wagoniki, zyskał nowe oblicze. Dzięki współpracy z Posnanią odnowiono również ławki na peronie na stacji Maltanka. Jutro – w środę, 26 kwietnia, ciuchcia wyjedzie w pierwszy w sezonie 2023 kurs z pasażerami. Zapraszamy!

Kolejka Parkowa Maltanka w sezonie 2023 będzie kursować codziennie – w dni robocze co godzinę, a w weekendy i święta – co 30 minut. Co ok. dwa tygodnie odbywać się będą Dni Pary – wówczas na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t, najstarszy czynny parowóz w Polsce (wyprodukowany w 1925 roku) – o terminach Dni Pary będziemy informować na bieżąco. Na wąskich torach pojawiać się będą również lokomotywy spalinowe oraz „ryjek”czyli wagon MBxc1-41 z 1932 roku.

Na Maltance odbyły się już przejazdy techniczne, które potwierdziły, że wąskotorówka jest dobrze przygotowana do rozpoczęcia sezonu.

Dzięki współpracy z Posnanią, na lokogarażu można już podziwiać wyjątkową, kolorową mozaikę symboli Poznania, wśród których Maltanka gra jedną z kluczowych ról. Również ławki, które znajdują się na peronie odjazdowym na stacji Maltanka zostały odnowione, aby jak najlepiej służyć pasażerom.

Zapraszamy na Maltankę! Sezon 2023 rozpoczynamy 26 kwietnia.

 

Przydatne informacje na temat funkcjonowania kolejki Maltanka (cennik, rozkład jazdy) – w zakładce Turystyka-Maltanka

 


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...