Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Kolejka Parkowa Maltanka – rozpoczęcie sezonu 2023

25.04.2023

Lokogaraż, czyli miejsce gdzie nocują lokomotywy i wagoniki, zyskał nowe oblicze. Dzięki współpracy z Posnanią odnowiono również ławki na peronie na stacji Maltanka. Jutro – w środę, 26 kwietnia, ciuchcia wyjedzie w pierwszy w sezonie 2023 kurs z pasażerami. Zapraszamy!

Kolejka Parkowa Maltanka w sezonie 2023 będzie kursować codziennie – w dni robocze co godzinę, a w weekendy i święta – co 30 minut. Co ok. dwa tygodnie odbywać się będą Dni Pary – wówczas na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t, najstarszy czynny parowóz w Polsce (wyprodukowany w 1925 roku) – o terminach Dni Pary będziemy informować na bieżąco. Na wąskich torach pojawiać się będą również lokomotywy spalinowe oraz „ryjek”czyli wagon MBxc1-41 z 1932 roku.

Na Maltance odbyły się już przejazdy techniczne, które potwierdziły, że wąskotorówka jest dobrze przygotowana do rozpoczęcia sezonu.

Dzięki współpracy z Posnanią, na lokogarażu można już podziwiać wyjątkową, kolorową mozaikę symboli Poznania, wśród których Maltanka gra jedną z kluczowych ról. Również ławki, które znajdują się na peronie odjazdowym na stacji Maltanka zostały odnowione, aby jak najlepiej służyć pasażerom.

Zapraszamy na Maltankę! Sezon 2023 rozpoczynamy 26 kwietnia.

 

Przydatne informacje na temat funkcjonowania kolejki Maltanka (cennik, rozkład jazdy) – w zakładce Turystyka-Maltanka

 


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...