Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Kolejka Parkowa Maltanka kursuje codziennie. Zapraszamy!

29.06.2022

niebieska lokomotywa przy stacji maltankaAż do końca sierpnia Kolejka Parkowa Maltanka będzie kursować codziennie: w dni robocze co godzinę, a w weekendy i święta – co 30 minut. Zapraszamy!

Kolejka Parkowa Maltanka to jedna z ostatnich w Polsce kolei wąskotorowych o szerokości toru 600 mm. Podróżując ciuchcią można wygodnie – i bez stania w korkach – dotrzeć z okolic ronda Śródka do Term Maltańskich, czy Nowego Zoo, podziwiając po drodze jezioro i atrakcje Malty.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w lipcu i sierpniu Kolejka Parkowa Maltanka będzie kursować codziennie, także w poniedziałki i wtorki (dotychczas w te dni kolejka była nieczynna).

Tradycyjnie już w wybrane weekendy na Maltance odbywać się będą Dni Pary – wówczas na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t (na przejazdy obowiązuje wówczas bilet z dopłat historyczną). Dni Pary przewidziane są w następujące dni: 30 i 31 lipca, 13, 14 i 15 sierpnia, 27 i 28 sierpnia, a także 10 i 11 września oraz 24 i 25 września.

Zapraszamy!

Więcej informacji (rozkład jazdy, ceny biletów) – w zakładce Maltanka.


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...