Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Kolejka Parkowa Maltanka będzie czynna także 2 maja. W poniedziałek i wtorek (2 i 3 maja) kursował będzie Borsig Bn2t

29.04.2022

zielona lokomotywka na torzeDobra wiadomość dla miłośników Kolejki Parkowej Maltanka! Kolejka będzie funkcjonować we wszystkie dni długiego weekendu majowego, także w poniedziałek, 2 maja br. Co więcej, w dniach 2 i 3 maja, na szlak wyjedzie Borsig Bn2t, będący najstarszym sprawnym parowozem w Polsce!

W sezonie 2022, poza okresem wakacyjnym, kolejka kursuje w środy, czwartki i piątki oraz w weekendy i święta. W poniedziałki i wtorki pozostaje nieczynna. Jednak z uwagi na tzw. długi weekend zapadła decyzja o jej uruchomieniu również w najbliższy poniedziałek, czyli 2 maja br.

Tego dnia ciuchcia będzie kursować jak w soboty, niedziele i święta, czyli w godzinach od 10.00 do 19.00, co 30 minut.

W dwa dni – 2 i 3 maja – na szlak wyjedzie, oprócz lokomotywy spalinowej, również Borsig Bn2t, będący najstarszym sprawnym parowozem w Polsce, a jednocześnie ozdobą taboru Maltanki. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początkowej Maltanka, a 30 minut później ze stacji Zwierzyniec.

Borsig Bn2t to parowóz z niezwykłą historią! Został wyprodukowany w Zakładach Augusta Borsiga w Berlinie w 1925 roku. Pełnił służbę w majątku ziemskim w Obrzycku, a po wojnie w Zakładach Chemicznych w Chorzowie, gdzie później został… pomnikiem. Przekazany Poznańskiemu Klubowi Modelarzy Kolejowych, został odbudowany i – w 1999 roku – skierowany do eksploatacji. Obecnie jest własnością MPK Poznań i pozostaje atrakcją Maltanki.

Serdecznie zapraszamy!

Wszelkie informacje na temat Kolejki Parkowej Maltanka dostępne są w zakładce Turystyka.


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...