Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Kierowcy autobusów pilnie poszukiwani do pracy w MPK Poznań

13.10.2022

W rozpoczętym w poniedziałek kursie na pozwolenie do kierowania tramwajem bierze udział 18 osób. W przyszłym tygodniu ponad 20 osób rozpocznie kurs na prawo jazdy kat. D i kwalifikacji wstępnej. MPK Poznań stale prowadzi działania rekrutacyjnie – najpilniej poszukiwani są obecnie kierowcy autobusów.

MPK Poznań nie jest jedynym przedsiębiorstwem, które boryka się z problemami kadrowymi. Kierowców brakuje w firmach w całym kraju, a także poza nim. Dlatego właśnie spółka korzysta z usług agencji pracy oraz zleceniobiorców, co umożliwia w znacznym stopniu realizację zamówionych przewozów, jednak niewystarczająco. Przez cały czas prowadzone są intensywne działania rekrutacyjne, a jednocześnie Zarząd Spółki czyni starania, aby pozyskać środki na ewentualne kolejne podwyżki wynagrodzeń.

Ogłoszenia o pracy – głównie w charakterze kierowcy autobusu oraz motorniczego – pojawiają się w urzędach pracy, w Internecie, na ekranach LCD w pojazdach, przy obiektach MPK Poznań. Chętnych nie brakuje, ale nie wszyscy spełniają wymagania. Dział Obsługi Pracowników organizuje więc punkty informacyjne na terenie miasta, w których wyjaśniane są szczegóły związane z wymaganiami na określonych stanowiskach pracy i procedurą rekrutacyjną. Takie punkty działały m.in. podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności oraz zakończenia sezonu linii turystycznych. Zaowocowały kilkoma podaniami o przyjęcie do pracy, jedna osoba już rozpoczęła kurs!

Obecnie poszukiwani są przede wszystkim wyszkoleni kierowcy z prawem jazdy kategorii D i świadectwem kwalifikacji. Firma oferuje kandydatom stabilne warunki pracy oraz różnorodne, wygodne dla nich, formy zatrudnienia. Jest możliwość zatrudnienia na pełen etat, ale też  – w przypadku zgłoszenia takiej chęci – możliwość podjęcia pracy w niepełnym wymiarze godzin, czy też pracy weekendowej. Spółka oferuje też bogaty pakiet socjalny wspierający aktywność i wypoczynek pracowników (m.in. dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych i kolonii dla dzieci, karnetów sportowych oraz biletów do kina i teatru), możliwość rozwoju zawodowego poprzez dostęp do szkoleń i dofinansowanie kursów i studiów, kartę multisport, świąteczne paczki dla dzieci, a także możliwość zakupu biletu specjalnego na komunikację miejską organizowaną przez ZTM w Poznaniu (za 12 zł na rok – nie tylko dla kierowców i motorniczych, ale także członków ich rodzin).

Dodatkowo organizowane są kursy prawa jazdy kategorii D i kwalifikacji wstępnej – osoby, które wezmą w nich udział będą mogły zasilić kadrę prowadzących pojazdy po zdaniu egzaminu. Jeden z takich kursów rozpocznie się w przyszłym tygodniu – weźmie w nim udział ponad 20 kandydatów: to  nie tylko osoby, które dopiero zamierzają rozpocząć współpracę z MPK Poznań, ale także motorniczowie, którzy decydują się na dwuzawodowstwo. Następny taki kurs przewidziany jest na przełom 2022 i 2023 roku.  

Kursy są bezpłatne dla osób, które przez trzy lata będą pracować w MPK Poznań. Od kandydatów – poza chęcią podjęcia pracy w spółce po ukończeniu kursu – wymagane jest posiadanie wykształcenia min. zawodowego, prawa jazdy kat. B, ukończone 21 lat, niekaralność, odporność na stres, dyspozycyjność, umiejętność komunikowania się, sumienność oraz wysoka kultura osobista.

Na początek kierowca otrzymuje 4760 zł brutto (w tym premia), ale kwota ta wzrasta wraz ze stażem pracy. Osoby posiadające prawo jazdy kat. C lub D, które udokumentują swoje doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowcy, będą miały „zaliczony” staż w innej firmie, co wiąże się z wyższym uposażeniem już „na starcie”. Wyższe wynagrodzenia otrzymują też dwuzawodowcy, którzy mają uprawnienia zarówno do kierowania autobusem, jak i do prowadzenia tramwaju.

 

Zapoznaj się z wszystkimi aktualnymi ofertami pracy


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...