Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Katarzynka 2022: Pracownicy MPK Poznań odznaczeni

29.11.2022

Dzień św. Katarzyny – patronki tramwajarzy i kolejarzy, opiekunki przewoźników, jest dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu dniem szczególnym. To nie tylko okazja do pokazania komunikacji miejskiej „od kuchni”, ale i do uhonorowania wyróżniających się Pracowników Spółki, docenienia ich trudu.

Kierowcy autobusów i motorniczowie. Planiści, dyspozytorzy, pracownicy nadzoru ruchu. Zakładowa Służba Ratownicza. Pracownicy administracji i zaplecza technicznego – księgowi, informatycy, mechanicy, magazynierzy. Na pracę MPK Poznań i kształt komunikacji miejskiej mają wpływ specjaliści z różnych dziedzin. I to im dedykowana była uroczystość, podczas której wręczone zostały medale i odznaczenia państwowe, resortowe i zakładowe.

Podczas uroczystości byłym i obecnym Pracownikom Spółki, którzy przez swe zaangażowanie, codzienny wysiłek i trud mają (bądź mieli) niezaprzeczalny wpływ na funkcjonowanie transportu publicznego w Poznaniu wręczone zostały medale „Za długoletnią służbę” przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz – decyzją Ministra Infrastruktury – odznaczenia „Zasłużony dla Transportu RP”. Przedstawiciel Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej wręczył odznaczenia „Za wieloletnią pracę dla Komunikacji Miejskiej.

Dzień świętej Katarzyny jest również dniem, kiedy – tradycyjnie już – wręczane są Złote Wajchy, czyli statuetki „Za zasługi dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu”. Wyróżnienie jest przyznawane przez 10-osobową Kapitułę szczególnie zaangażowanym pracownikom, których wskazują przełożeni, organizacje związkowe oraz grupy pracowników. „Złote Wajchy” otrzymało – podobnie jak w latach poprzednich – 20 osób.


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...