Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Kadry dla MPK Poznań. Spółka bierze udział w Arenie Zawodów, będzie też na Targach Edukacyjnych i Zawodów w Kostrzynie

28.02.2023

MPK Poznań potrzebuje nie tylko kierowców, czy motorniczych, ale również m.in. mechaników, spawaczy, elektroników, elektryków i elektromonterów. Myśląc o przyszłych kadrach przedsiębiorstwo prezentuje się podczas targów szkolnictwa: w tym tygodniu spółka weźmie udział w Arenie Zawodów oraz Targach Edukacyjnych i Zawodów.

Oba wydarzenia są adresowane przede wszystkim do ósmoklasistów kończących szkołę podstawową, przed którymi stoi decyzja o wyborze dalszej drogi edukacji. Młodzież, która interesuje się zagadnieniami związanymi z transportem publicznym będzie mogła poznać specyfikę pracy przewoźnika.

Arena Zawodów odbędzie się we wtorek, 28 lutego br. na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Tego dnia, w godzinach od 10.00 do 15.00, pracowników MPK Poznań, również Działu Techniki Autobusowej, będzie można spotkać na terenie Poznań Congress Center, gdzie – wspólnie z Zespołem Szkół Samochodowych w Poznaniu – prezentować będzie pracę elektromechaników.

Przypomnijmy bowiem, że w 2018 roku MPK Poznań podpisało umowę partnerską z Zespołem Szkół Samochodowych – tym samym spółka objęła patronat nad klasą kształcącą w zawodzie elektromechanik samochodowy. Od tego czasu uczniowie kolejnych klas odbywają praktyki zawodowe w zajezdniach przy ul. Warszawskiej i Kaczej, zdobywając przydatną wiedzę i umiejętności, które mogą wykorzystać w życiu zawodowym. Pierwsi absolwenci klasy patronackiej podjęli już pracę w przedsiębiorstwie.

Targi Arena Zawodów odbywają się w ramach organizowanej przez Miasto Poznań kampanii „Szacun dla zawodowców”. Natomiast Młodzieżowa Rada Miejska Gminy Kostrzyn organizuje w najbliższy piątek VII Targi Edukacyjne i Zawodów, w których również wezmą udział przedstawiciele poznańskiego MPK.

VII Targi Edukacyjne i  Zawodów odbywać się będą 3 marca br.  w godzinach od 8.30 do 12.30 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kostrzynie. Również tam nie zabraknie stoiska MPK Poznań. – Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów klas 7 i 8 wraz z nauczycielami, rodzicami czy opiekunami. Mamy nadzieję, że to wydarzenie ułatwi przyszłym absolwentom wybór szkoły średniej – zachęcają do udziału organizatorzy.

MPK Poznań przez cały czas prowadzi rekrutację na wolne stanowiska. Obecnie poszukiwane są m.in. osoby zainteresowane pracą na stanowiskach: mechanik samochodowy, spawacz, malarz/lakiernik, monter torów, elektronik, elektryk taboru szynowego, elektromonter maszyn i urządzeń, elektromonter aparatury urządzeń​ trakcyjnych itd. Ze wszystkimi aktualnymi ofertami pracy można zapoznać się w zakładce Pracuj u nas.

Przez cały czas są także poszukiwani kierowcy autobusów. MPK Poznań prowadzi również nabór na kurs prawa jazdy kat. D i kwalifikacji wstępnej, który ma rozpocząć się w kwietniu br. Kurs będzie bezpłatny dla osób, które po zdaniu egzaminu przez trzy lata będą pracować w przedsiębiorstwie (w momencie rozpoczęcia pracy, po kursie, oferowane jest wynagrodzenie w wysokości 4760 zł brutto, w tym premia, ale kwota ta wzrasta wraz ze stażem pracy. Osoby posiadające prawo jazdy kat. C lub D, które udokumentują swoje doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowcy, będą miały „zaliczony” staż w innej firmie, co wiąże się z wyższym uposażeniem już „na starcie”).

Do głównych obowiązków na stanowisku kierowca autobusu należy: bezpieczny przewóz pasażerów na liniach komunikacyjnych, zgłaszanie zauważonych w czasie jazdy usterek i uszkodzeń pojazdu, informowanie pracowników nadzoru ruchu o wystąpieniu utrudnień na trasie, obsługa klienta.

Poza chęcią podjęcia pracy w spółce po zdaniu egzaminu, od kandydatów na kurs wymagane jest ukończone 21 lat, posiadanie wykształcenia min. zawodowego, prawa jazdy min. kat. B, niekaralność, odporność na stres, dyspozycyjność oraz umiejętność komunikowania się, sumienność i wysoka kultura osobista.

MPK Poznań oferuje umowę o pracę, możliwość rozwoju zawodowego, dofinansowanie do kursów certyfikacyjnych, szkoleń, studiów, bogaty pakiet socjalny (dofinansowanie wakacji, karnetów sportowych, kolonie dla dzieci, atrakcyjna oferta wyjazdów weekendowych, bilety do kina i teatru), dostęp do Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej oraz preferencyjne warunki korzystania z usług własnych (bilet na komunikację miejską za 12 zł na rok dla pracownika i członków jego rodziny).


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...