Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Dzień Kobiet: Kwiaty dla pasażerek MPK Poznań

07.03.2023

Zwyczaj rozdawania w Dniu Kobiet kwiatów z pokładu historycznego tramwaju to już w Poznaniu tradycja. W tym roku – dzięki współpracy z King Cross Marcelin – będziemy ją kontynuować.

Jutro (8 marca 2023 roku) na poznańskie torowiska wyjedzie historyczny tramwaj 102N, czyli „Kanciak”. Z jego pokładu pracownicy MPK Poznań będą wręczać kwiaty paniom napotkanym na przystankach.

– Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wziąć udział w wydarzeniu. To dla nas ważne, że możemy wprowadzić nieco kolorów w trudy codzienności. Wierzę, że niespodzianka w postaci kwiatów wywoła uśmiech i poprawi nastrój niejednej z pań – mówi Jowita Żołnowska, dyrektor centrum handlowego King Cross Marcelin.

Tramwaj typu 102N będzie kursował w godzinach od 11.00 do 14.00. Trasa przejazdu będzie ustalana na bieżąco, aby kwiatami obdarować jak najwięcej pań w różnych częściach miasta.

Wszystkim Paniom, z okazji ich święta, MPK Poznań Sp. z o. o. oraz King Cross Marcelin życzą dużo spokoju, zdrowia i samych pogodnych dni!


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...