Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Dni Pary na Maltance: W weekend na tory znów wyjedzie Borsig Bn2t

05.07.2023

Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 8 i 9 lipca br., na trasę kolejki wąskotorowej ponownie wyjedzie Borsig Bn2t, najstarszy czynny parowóz w Polsce.

Parowóz Borsig Bn2t powrócił już ze Zlotu Miłośników Kolejek Wąskotorowych 600 mm w Białośliwiu  i w najbliższy weekend znów pojawi się na Maltance. W sobotę i niedzielę (8-9 lipca br.) pociągnie wagoniki z pasażerami – o pełnych godzinach będzie odjeżdżał ze stacji Maltanka, a 30 minut później ze stacji Zwierzyniec.

Przypominamy, że Kolejka Parkowa Maltanka w weekendy i święta czynna jest w godzinach od 10.00 do 19.00, a kursy odbywają się co pół godziny. Dzięki niej można wygodnie  dotrzeć z okolic ronda Śródka do Term Maltańskich i Nowego zoo, podziwiając po drodze jezioro i atrakcje Malty, jednak… wyjazd parowozu z 1925 roku wzbudza zainteresowanie nie tylko pasażerów, ale również osób spędzających czas nad Maltą. Jego przejazdy często są fotografowane i filmowane. Czy tym razem będzie podobnie? Przekonamy się wkrótce!

Borsig Bn2t został wyprodukowany w Zakładach Augusta Borsiga w Berlinie w 1925 roku. Pełnił służbę w majątku ziemskim w Obrzycku, a po wojnie w Zakładach Chemicznych w Chorzowie, gdzie później został pomnikiem. Przekazany Poznańskiemu Klubowi Modelarzy Kolejowych, został odbudowany i – w 1999 roku – skierowany do eksploatacji. Obecnie jest własnością MPK Poznań i ozdobą taboru wykorzystywanego na Maltance.

Zapraszamy na Kolejkę Parkową Maltanka!

Szczegółowe informacje (w tym rozkład jazdy i cennik) dostępne są w zakładce Turystyka-Maltanka.

 


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...