Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą również linie turystyczne

25.08.2023

Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początkowej Maltanka, a 30 minut później ze stacji Zwierzyniec. Zapraszamy jednak nie tylko na Maltankę, ale również na linie turystyczne.

Kolejka Maltanka jest jedną z bardziej znanych atrakcji Poznania. Dzięki niej można wygodnie i bez stania w korkach dotrzeć z okolic ronda Śródka do Term Maltańskich czy Nowego ZOO, podziwiając po drodze jezioro i atrakcje Malty. Taka przejażdżka cieszy nie tylko najmłodszych, ale również miłośników wąskotorówek. Maltanka to bowiem jedna z ostatnich w Polsce kolei wąskotorowych o szerokości toru 600 mm, a dodatkowo można spotkać na niej wyjątkowe w skali kraju pojazdy.

Tak właśnie będzie w najbliższy weekend. Na trasie Maltanki pojawi się parowóz – Borsig Bn2t z 1925 roku, czyli najstarszy czynny parowóz w Polsce. Wyjedzie także spalinowa lokomotywa WLs z wagonikami, co umożliwi przewóz większej liczby osób, także niepełnosprawnych (wagoniki są dostosowane do ich potrzeb).

Przypominamy, że w weekendy kursy na Maltance odbywają się co 30 minut w godzinach od 10.00 do 19.00 (o pełnych godzinach ze stacji Maltanka będzie wyruszał parowóz, a 30 minut później lokomotywa spalinowa). Szczegółowe informacje, w tym cennik i rozkład jazdy dostępne są w zakładce Turystyka – Maltanka: https://mpk.pozitive.pl/strefa-pasazera/turystyka/maltanka/

Zapraszamy również na linie turystyczne. Zgodnie z harmonogramem, w sobotę 26 sierpnia, na turystyczną linię tramwajową 20 wyjedzie tramwaj Düwag GT6, a w niedzielę 27 sierpnia, na linii 0 pojawi się skład KSW+KSW (wagon doczepny KSW jest własnością MPK S.A. w Krakowie, został udostępniony na poznańskie linie turystyczne dzięki współpracy przewoźników).

Na linii autobusowej 100 w sobotę mają kursować Ikarusy 260 i 280, a w niedzielę Ikarus 280 oraz Neoplan N4020 (pierwszy niskopodłogowy autobus miejski w Polsce – gdy zakończył służbę firma Solaris Bus & Coach odkupiła go, odrestaurowała i udostępniła na poznańskie linie turystyczne).

Na linię 102 uruchamianą w soboty, przewidziano autobus DAF MB200.

Szczegółowe informacje, w tym cennik, rozkład jazdy i opis tras, dostępne są w zakładce Turystyka – Linie Turystyczne: https://mpk.pozitive.pl/strefa-pasazera/turystyka/linie-turystyczne/.

Ważne: w szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne.


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...

Weekend w Poznaniu: Zapraszamy na przejażdżkę historycznymi tramwajami i autobusami

18.08.2023
W nadchodzący weekend ulice Poznania znów ożyją historią dzięki historycznym tramwajom i autobusom. Linie turystyczne zapewnią możliwość wyjątkowej przejażdżki tramwajową „zerówką” i 20, a także au...