Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Długi weekend na Maltance. W sobotę i niedzielę – Dni pary!

06.06.2023

Przed nami wyjątkowo długi weekend. We wszystkie dni od czwartku do niedzieli (8-11 czerwca br.) kursy na Kolejce Parkowej Maltanka będą odbywać się co 30 minut. W sobotę i niedzielę  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Zapraszamy!

Przez cały długi weekend – od czwartku do niedzieli (8-11 czerwca br.) – na Maltance będzie obowiązywał świąteczno-weekendowy rozkład jazdy, co oznacza, że kursy odbywać się będą co 30 minut (w godzinach od 10.00 do 19.00).

W czwartek i piątek oprócz lokomotywy spalinowej jeździć będzie „ryjek”, czyli wagon motorowy MBxc1-41, będący najstarszym w Polsce czynnym wagonem z napędem spalinowym (został wyprodukowany w 1932 roku). Natomiast w sobotę i niedzielę na trasę Maltanki wyruszą: lokomotywa spalinowa oraz parowóz Borsig Bn2t z 1925 roku – najstarszy czynny parowóz w Polsce.

Zarówno parowóz, jak i lokomotywy spalinowe oraz „ryjek” pociągną wagoniki – w przypadku „ryjka” ma to związek z jego niewielką pojemnością oraz nieprzystosowaniem do przewozu wózków dziecięcych oraz osób z ograniczoną sprawnością (dołączenie wagoników umożliwi przejazd większej liczby osób, także niepełnosprawnych).

Zapraszamy na Kolejkę Parkową Maltanka! Przejażdżka nią stanowi niezwykłą atrakcję, jednocześnie kolejka pozwala w wygodny sposób dotrzeć na Termy Maltańskie czy do Nowego Zoo.

Szczegółowe informacje na temat Kolejki Parkowej Maltanka (rozkład jazdy, cennik) znajdują się w zakładce Turystyka-Maltanka.


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...