Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

DAF i Solaris pojadą do Bydgoszczy na VI Zlot zabytkowych autobusów

17.07.2023

W sobotę, 22 lipca br. w Bydgoszczy odbywać się będzie VI Zlot zabytkowych autobusów. Na imprezę pojadą także przedstawiciele MPK Poznań: DAF MB200 oraz Solaris Urbino 12.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00 – wtedy otwarta zostanie wystawa zabytkowych autobusów na placu przed stadionem Chemika w Bydgoszczy. Na 12.00 zaplanowano paradę zabytkowych autobusów, czyli przejazd historycznymi pojazdami przez miasto. Natomiast w godzinach od 13.30 do 18.00 będzie można wybrać się na przejażdżkę specjalnymi liniami: pojazdy linii A będą kursować na trasie Chemik-zajezdnia tramwajowa (która zostanie udostępniona do zwiedzania), a linii B na trasie Chemik-Myślęcinek.

W wydarzeniu wezmą udział dwa historyczne pojazdy, które w sezonie można spotkać na poznańskich liniach turystycznych: DAF MB200 oraz Solaris Urbino 12.

MPK Poznań otrzymało 29 autobusów DAF MB200 w 1991 roku w darze od holenderskiego miasta Utrecht. Niektóre z pojazdów wykorzystywano w ruchu liniowym  aż do 2008 roku, jednak od 2003 roku przede wszystkim na liniach nocnych. Do tej pory zachowany został – jako historyczny – jeden autobus i to właśnie on będzie reprezentował Poznań na Zlocie.

Na Zlot pojedzie również Urbino 12 z 1999 roku, pierwszy sprzedany przez firmę Solaris Bus & Coach autobus z rodziny Urbino. Pojazd był eksploatowany przez przewoźników z Bydgoszczy, a później Wrocławia. I to właśnie we Wrocławiu Urbino 12 zakończyłoby swoją służbę, gdyby nie zostało odkupione, stając się ponownie własnością firmy Solaris. Autobus został odrestaurowany i udostępniony na poznańskie linie turystyczne.

Zapraszamy!

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...