Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Ćwiczenia antyterrorystyczne w Poznaniu. Policja zakończyła działania w centrum

17.04.2023
Ćwiczenia „Wolf-Ram-23 Poznań”: Działania policji związane z zagrożeniem terrorystycznym na terenie Parku Chopina oraz Placu Bernardyńskiego zakończyły się. Niebezpieczne przedmioty zneutralizowano. Poszkodowanym udzielono pomocy. Zatrzymano 5 osób podejrzanych o terroryzm – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

We wtorek (18 kwietnia) po godzinie 18.15 wielkopolska policja poinformowała o zakończeniu działań prowadzonych w ramach ćwiczeń „Wolf-Ram-23” w Poznaniu.

O godzinie 18.20 tramwaje linii 13 powróciły na stałą trasę (wcześniej na stałe trasy mogły wrócić autobusy linii 174, 176 i 190).

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Uwaga! Dziś (18 kwietnia) w Poznaniu ćwiczenia antyterrorystyczne służb. Możliwe utrudnienia w komunikacji. Zachowaj spokój. Stosuj się do poleceń służb – informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Od 17 do 19 kwietnia na terenie całego kraju odbywają się ćwiczenia pod kryptonimem „Wolf-Ram-23”. Celem działań jest doskonalenie umiejętności służb i ich reakcji na potencjalne wystąpienie sytuacji kryzysowej.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Informacja z dnia 17 kwietnia br.:

W poniedziałek, 17 kwietnia wieczorem na terenie Warszawy rozpoczną się ćwiczenia dowódczo-sztabowe z zakresu reagowania kryzysowego pod kryptonimem „Wolf-Ram-23”. Mieszkańcy Warszawy otrzymali informacje przez sms od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB) o możliwych utrudnieniach w komunikacji, zachowaniu spokoju i stosowaniu się do poleceń służb.

Jak informuje Urząd Miasta Poznania, w przypadku odbywania się w stolicy Wielkopolski ćwiczeń we wtorek, 18 kwietnia, poznaniacy również powinni zostać powiadomieni przez RCB. Informacje o zmianach w komunikacji i ewentualnym zamknięciu jakiegoś obszaru znaleźć będzie można na stronach oraz mediach społecznościowych Miasta. Komunikat sms zostanie również rozesłany przez Centrum Zarządzania Kryzysowego (CZK).

Organizatorem ćwiczeń jest Komenda Główna Policji we współpracy z Federalnym Biurem Śledczym Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej (FBI). Głównym celem ćwiczeń jest reagowanie służb w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej – ataku terrorystycznego związanego z zagrożeniem chemicznym, biologicznym, radiacyjnym lub nuklearnym. Ćwiczenia potrwają do środy, 19 kwietnia, a poszczególne epizody swoim zasięgiem obejmą obszar innych województw.

Organizacja tego typu ćwiczeń ma na celu koordynowanie i współpracę służb dbających o bezpieczeństwo, a także sprawdzenie funkcjonujących procedur w przypadku wystąpienia zagrożenia. Ćwiczenia odbywać się będą w warunkach zbliżonych do realnych. Dzięki temu możliwe będzie wypracowanie zasad współpracy z innymi podmiotami uczestniczącymi w działaniach oraz praktyczne sprawdzenie już posiadanej wiedzy przez funkcjonariuszy w zakresie realizacji czynności służbowych w sytuacjach kryzysowych.

Zdjęcie ilustracyjne: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...