Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Ćwiczenia antyterrorystyczne w Poznaniu. Policja zakończyła działania w centrum

17.04.2023
Ćwiczenia „Wolf-Ram-23 Poznań”: Działania policji związane z zagrożeniem terrorystycznym na terenie Parku Chopina oraz Placu Bernardyńskiego zakończyły się. Niebezpieczne przedmioty zneutralizowano. Poszkodowanym udzielono pomocy. Zatrzymano 5 osób podejrzanych o terroryzm – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

We wtorek (18 kwietnia) po godzinie 18.15 wielkopolska policja poinformowała o zakończeniu działań prowadzonych w ramach ćwiczeń „Wolf-Ram-23” w Poznaniu.

O godzinie 18.20 tramwaje linii 13 powróciły na stałą trasę (wcześniej na stałe trasy mogły wrócić autobusy linii 174, 176 i 190).

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Uwaga! Dziś (18 kwietnia) w Poznaniu ćwiczenia antyterrorystyczne służb. Możliwe utrudnienia w komunikacji. Zachowaj spokój. Stosuj się do poleceń służb – informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Od 17 do 19 kwietnia na terenie całego kraju odbywają się ćwiczenia pod kryptonimem „Wolf-Ram-23”. Celem działań jest doskonalenie umiejętności służb i ich reakcji na potencjalne wystąpienie sytuacji kryzysowej.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Informacja z dnia 17 kwietnia br.:

W poniedziałek, 17 kwietnia wieczorem na terenie Warszawy rozpoczną się ćwiczenia dowódczo-sztabowe z zakresu reagowania kryzysowego pod kryptonimem „Wolf-Ram-23”. Mieszkańcy Warszawy otrzymali informacje przez sms od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB) o możliwych utrudnieniach w komunikacji, zachowaniu spokoju i stosowaniu się do poleceń służb.

Jak informuje Urząd Miasta Poznania, w przypadku odbywania się w stolicy Wielkopolski ćwiczeń we wtorek, 18 kwietnia, poznaniacy również powinni zostać powiadomieni przez RCB. Informacje o zmianach w komunikacji i ewentualnym zamknięciu jakiegoś obszaru znaleźć będzie można na stronach oraz mediach społecznościowych Miasta. Komunikat sms zostanie również rozesłany przez Centrum Zarządzania Kryzysowego (CZK).

Organizatorem ćwiczeń jest Komenda Główna Policji we współpracy z Federalnym Biurem Śledczym Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej (FBI). Głównym celem ćwiczeń jest reagowanie służb w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej – ataku terrorystycznego związanego z zagrożeniem chemicznym, biologicznym, radiacyjnym lub nuklearnym. Ćwiczenia potrwają do środy, 19 kwietnia, a poszczególne epizody swoim zasięgiem obejmą obszar innych województw.

Organizacja tego typu ćwiczeń ma na celu koordynowanie i współpracę służb dbających o bezpieczeństwo, a także sprawdzenie funkcjonujących procedur w przypadku wystąpienia zagrożenia. Ćwiczenia odbywać się będą w warunkach zbliżonych do realnych. Dzięki temu możliwe będzie wypracowanie zasad współpracy z innymi podmiotami uczestniczącymi w działaniach oraz praktyczne sprawdzenie już posiadanej wiedzy przez funkcjonariuszy w zakresie realizacji czynności służbowych w sytuacjach kryzysowych.

Zdjęcie ilustracyjne: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...