Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Betlejem Poznańskie: Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa nr 24

17.11.2022

Dodatkowa linia tramwajowa oznaczona numerem 24 ułatwi przemieszczanie się pomiędzy miejscami, w których odbywać się będzie „Betlejem Poznańskie”. W tym roku wydarzenie zorganizowano na placu Wolności oraz na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich, a w grudniu – także na rynku Łazarskim i pl. Kolegiackim.

– Tradycyjne jak co roku chcemy zaprosić mieszkańców naszego miasta i turystów do odwiedzenia w najbliższych tygodniach Betlejem Poznańskiego. Już w ten piątek na pl. Wolności zainaugurujemy kolejną edycję tego wydarzenia, które w tym roku odbędzie się jeszcze w trzech innych lokalizacjach. Po raz pierwszy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i placu Kolegiackim, a także – po raz drugi – na rynku Łazarskim. Jak sądzę, czyni to Betlejem Poznańskie największym kiermaszem świątecznym w kraju – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Serdecznie zachęcamy do odwiedzania jarmarków. Cieszmy się wspólnie tym przedświątecznym czasem i przygotowaniami do Bożego Narodzenia – dodał.

Na pl. Wolności Betlejem odbywać się będzie w dniach od 18 listopada do 27 grudnia, na MTP – od 19 listopada do 23 grudnia, natomiast na pl. Kolegiackim i rynku Łazarskim – od 3 do 18 grudnia.

Od 19 listopada (do 23 grudnia) we wszystkie dni tygodnia w godzinach od 16.00 do 22.00 będzie kursował tramwaj linii 24.

Trasa linii 24:

GÓRCZYN PKM – Głogowska – Most Dworcowy – Królowej Jadwigi – Strzelecka – Podgórna – ALEJE MARCINKOWSKIEGO

W grudniu na tej linii będzie można spotkać tramwaj rozświetlony lampkami.

Na linii 24 obowiązywać będzie taryfa ZTM. Kursy odbywać się będą co 60 minut.

Warto przeczytać: Największe Betlejem Poznańskie w historii.

Szczegółowy program wydarzeń dostępny jest na stronie Betlejem Poznańskiego.

Zapraszamy!

 

Zdjęcie: Urząd Miasta Poznania


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...