Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Barwy Ukrainy na tramwajach i autobusach MPK Poznań

02.03.2022

Na tramwajach i autobusach MPK Poznań, a także na samochodach straży miejskiej oraz flocie Urzędu Miasta Poznania pojawiły się niebiesko-żółte naklejki z dwujęzycznym napisem „Wolna Ukraina!!! Вільна Україна”. Wykonała je nieodpłatnie firma Labo Print.

– W ostatnich dniach wydrukowaliśmy około kilkadziesiąt tysięcy specjalnych naklejek na szyby, karoserie pojazdów i paczki z pomocą. Chcemy również w ten sposób solidaryzować się z narodem ukraińskim, który walczy o swoją wolność. Nie ma w nas zgody na przejawy agresji wobec niewinnych ludzi – mówi Krzysztof Fryc, prezes Labo Print S.A.

Do poznańskiego przewoźnika trafiło 3 tys. sztuk, które zostały wyeksponowane na drzwiach do pojazdów, aby były widoczne w przestrzeni publicznej i wyrażały sprzeciw wobec agresji na Ukrainę. Nalepki będzie też można zobaczyć na radiowozach straży miejskiej i samochodach urzędu miasta.

Jeśli ktoś chciałby mieć taką nalepkę na swoim samochodzie, to może podjechać do siedziby firmy, przy ul. Szczawnickiej 1, gdzie otrzyma je za darmo. Dla niezmotoryzowanych przygotowane są owalne naklejki z przeznaczeniem na ubrania czy plecaki.

To nie jedyny wyraz solidarności stolicy Wielkopolski z obywatelami i obywatelkami Ukrainy. W obliczu kryzysu militarnego na Ukrainie Poznań solidaryzuje się z ukraińskim narodem. Organizowana jest również realna pomoc.

Przy ul. Bukowskiej 27/29 działa miejski punkt pomocy Poznań dla Ukrainy – w godzinach od 10.00 do 20.00 można tam przynosić żywność, koce czy środki higieny dla uchodźców. Działania pomocowe prowadzą też pracownicy MPK Poznań. W związku z sytuacją wynikającą z inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę, kierując się pilną koniecznością udzielenia pomocy humanitarnej uchodźcom oraz mieszkańców terenów objętych działaniami wojennymi na terenie wszystkich zajezdni uruchomiono punkty zbiórki darów. Będą one na bieżąco przekazywane do miejskiego punktu pomocy.

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich uruchomiony został punkt recepcyjny, w którym pomoc znajdą uchodźcy z Ukrainy (na MTP powstał także centralny magazyn pomocy, gdzie są składowane dary, które następnie będą transportowane do Ukrainy i obywateli tego kraju znajdujących się w Wielkopolsce oraz w ośrodkach przygranicznych).

Miasto Poznań wprowadziło także bezpłatną komunikację dla uchodźców z Ukrainy. Osoby, które skorzystają z pomocy punktu recepcyjnego na MTP lub odwiedzą jeden z Punktów Obsługi Klienta ZTM Poznań, mogą otrzymać zaświadczenie, na podstawie którego przez 30 dni będą mogły bezpłatnie jeździć komunikacją miejską.


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...