Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

Akademia Małego Pasażera – komunikacyjna podróż z Bimbolą

29.04.2022

bimbola„Akademia Małego Pasażera – komunikacyjna podróż z Bimbolą” to nazwa programu edukacyjnego, przygotowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu. Kierowcy i motorniczowie w przystępny sposób będą wyjaśniali dzieciom, jak działa i dlaczego jest potrzebna komunikacja miejska. Zapraszamy szkoły do zgłaszania chęci udziału w projekcie!

Program jest skierowany do najmłodszych uczniów szkół podstawowych (klasy 1-3), obejmuje przydatne i praktyczne informacje dotyczące funkcjonowania transportu publicznego w Poznaniu, przekazane w sposób prosty, zrozumiały i przystępny, a przy tym niezwykle atrakcyjny. Dzięki niemu dzieci będą miały możliwość dowiedzenia się dlaczego komunikacja zbiorowa w miastach jest potrzebna, jaki ma wpływ na środowisko naturalne, jak z niej korzystać, ale również jak zachowywać się, aby być bezpiecznym i nie utrudniać podróży współpasażerom.

MPK Poznań zrealizowało również cztery filmy tematyczne, w których przez kolejne zagadnienia (ekologia, dostępność, zasady savoir-vivre i bezpieczeństwo) najmłodszych prowadzi maskotka przedsiębiorstwa, Bimbola.

– Chcemy pokazać najmłodszym, że podróżowanie tramwajami i autobusami jest łatwe, przyjemne i umożliwia dotarcie do wielu atrakcyjnych miejsc, a przy okazji wyjaśniać jak działa komunikacja miejska – mówi Krzysztof Dostatni, prezes Zarządu MPK Poznań.

W organizacji zajęć wspiera nas Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania oraz Galeria Pestka.

– Jest nam niezmiernie miło móc po raz kolejny z MPK Poznań współtworzyć akcję pełną miejskiej energii. Zmiany nawyków są często wymagające, ale wierzymy, że wspólnie możemy przyczynić się do wzrostu jakości życia w naszym mieście, a przede wszystkim możemy budować silną świadomość ekologiczną wśród najmłodszych – komentuje Sebastian Matuszczyk, dyrektor Galerii Pestka.

Zajęcia mogą odbywać się stacjonarnie lub on-line (w zależności od preferencji) – planowo do końca tego roku. MPK Poznań będzie jednak zachęcać uczestników „Akademii Małego Pasażera – komunikacyjnej podróży z Bimbolą” do realizacji – już we własnym zakresie – dalszych projektów związanych z transportem publicznym.

Pobierz regulamin programu


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...