Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

67. rocznica wydarzeń Poznańskiego Czerwca 1956

28.06.2023

W 67. rocznicę wydarzeń Poznańskiego Czerwca przedstawiciele MPK Poznań złożyli wiązanki pod bramą dawnej zajezdni przy ulicy Gajowej oraz przy tablicy upamiętniającej Trzy Tramwajarki.

Pracownicy MPK, oprócz robotników HCP i ZNTK, byli najliczniejszą grupą protestujących: 28 czerwca 1956 roku wyszli z zajezdni przy Gajowej, aby walczyć o swoje prawa. Niektórzy za udział w protestach zapłacili wysoką cenę.

Aby uczcić ich odwagę i poświęcenie MPK Poznań co roku bierze udział w obchodach rocznic wydarzeń, a na wszystkich pojazdach wywiesza biało-czerwone flagi. Dzisiaj Zarząd MPK Poznań – Prezes Krzysztof Dostani oraz Wiceprezesi Jerzy Zalwowski oraz Marek Grzybowski – złożyli wiązanki kwiatów pod bramą dawnej zajezdni przy ulicy Gajowej oraz przy tablicy upamiętniającej Trzy Tramwajarki. W ten sposób oddali cześć uczestnikom Poznańskiego Czerwca 1956.

Obchody 67. rocznicy nadal trwają. Jeszcze dzisiaj o godz. 17.00  w Kościele OO. Dominikanów przy al. Niepodległości odbędzie się msza św. w intencji Ofiar Czerwca ’56. Stamtąd o godz. 18.15 nastąpi przemarsz na plac Adama Mickiewicza, gdzie o godz. 18.30 rozpoczną się główne obchody pod pomnikiem Czerwca ’56, w których wezmą udział m.in. uczestnicy czerwcowego zrywu sprzed 67 lat a także przedstawiciele władz.


Pozostałe aktualności


W weekend zapraszamy na przejażdżki liniami turystycznymi i Maltanką

01.09.2023
Zbliża się weekend, wiec zapraszamy na linie turystyczne! W sobotę i niedzielę (2 i 3 września br.) historyczne pojazdy – tramwaje i autobusy – ponownie zabiorą pasażerów na przejażdżki po mieście....

Dni Pary na Maltance: Parowóz Borsig Bn2t znów wyjedzie na tory. Kursować będą rów...

25.08.2023
Parowóz wyjeżdża ze stacji Maltanka
Przed nami kolejne Dni Pary na Maltance. W najbliższy weekend, 26 i 27 sierpnia na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t z 1925 roku. Będzie on wyruszał o pełnych godzinach ze stacji początko...

Zakończenie prac remontowych w ciągu ulicy Głogowskiej

25.08.2023
Prace wykończeniowe przed skrzyżowaniem Głogowska/Hetmańska
W poniedziałek, 4 września tramwaje wrócą na pętlę Górczyn. W pierwszy weekend września zakończy się bowiem przebudowa torowiska na ulicy Głogowskiej. Przeprowadzono kompleksowy remont torów na pon...