Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

50-lecie Kolejki Parkowej Maltanka: jubileuszowe karty PEKA już w sprzedaży!

11.08.2022

Kolejka wąskotorowa Maltanka została oddana do użytku latem 1972 roku – czyli pół wieku temu. Z tej okazji, ZTM Poznań wydał specjalne, unikatowe karty PEKA na okaziciela. Jubileuszowe karty można już kupić w Punktach Obsługi Klienta ZTM i wybranych Punktach Sprzedaży Biletów.

– Kolejkę Parkową Maltanka świetnie znają zarówno Poznaniacy, jak i odwiedzający Wielkopolskę turyści. Maltanka jest jedną z ciekawszych atrakcji rodzinnych w Poznaniu, szczególnie uwielbianą przez dzieci. Kolejka kursuje już od 50 lat. Bardzo cieszy nas, że z tej okazji mogliśmy przygotować niespodziankę zarówno dla miłośników kolejek wąskotorowych, jak i komunikacji miejskiej – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

– Tegoroczny jubileusz 50-lecia Kolejki Parkowej Maltanka to ważne wydarzenie z punktu widzenia historii naszego przedsiębiorstwa, ale również – co jest dla nas szczególnie istotne – historii całego miasta. Przejażdżka tą niespełna 4-kilometrową, niebywale klimatyczną trasą od lat raduje nie tylko najmłodszych pasażerów, ale również licznych miłośników tej niepowtarzalnej wąskotorówki. Tym bardziej cieszymy się, że kolejny raz wspólnie z Urzędem Miasta Poznania i Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu, możemy przygotować tak wyjątkową pamiątkę – mówi Krzysztof Dostatni, prezes Zarządu MPK Poznań Sp. z o.o.

Specjalne, rocznicowe karty PEKA mogą stanowić wyjątkową pamiątkę, w dodatku bardzo użyteczną dla osób, które korzystają z transportu publicznego. Kolekcjonerskie Peki to karty na okaziciela. Koszt ich zakupu to 27 zł, z czego 12 zł wynosi kaucja, a 15 zł to kwota doładowania tPortmonetki do wykorzystania w transporcie organizowanym przez ZTM Poznań. Kwotę doładowania można wykorzystać bezterminowo, a kaucję można otrzymać z powrotem, w przypadku oddania karty.

Źródło: Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...