Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

50 lat Kolejki Parkowej Maltanka – program imprezy

13.06.2022

parowoz a w tle stacja maltankaTo już wkrótce! W sobotę, 18 czerwca br., MPK Poznań wspólnie z mieszkańcami świętować będzie 50. urodziny Kolejki Parkowej Maltanka. W programie imprezy przewidziano rekreacyjny festyn rodzinny oraz wieczorny pokaz taboru wąskotorowego. Sprawdźcie, jakie atrakcje czekają na miłośników kolejki!

Poniżej program obchodów 50-lecia Kolejki Parkowej Maltanka w dniu 18 czerwca br. Zachęcamy do zapoznania się z nim.

Przejazdy kolejką

18 czerwca 2022, godz. 10.00-19.00

Kursy będą realizowane co 20 minut w godzinach od 10.00 do 19.00. Na torach pojawią się parowozy: Borsig Bn2t, Lowa 26004 oraz Graf Arnim z Cottbus (1895 rok), a także wagon motorowy MBxc1-41, czyli „ryjek”.

Parowozy pociągną nie tylko wagoniki z Kolejki Parkowej Maltanka, ale również wagony żnińskie i z Białośliwia, a także tzw. kowbojkę, czyli wagon Bxhi 00300014 254-1 z 1912 roku.

Więcej o przejazdach na Maltance w długi weekend czerwcowy – tutaj.

Festyn rodzinny

18 czerwca 2022, godz. 12.00-17.00.

W programie przewidziano m.in. pakiet gier i zabaw plenerowych. Nie zabraknie dmuchanego zamku do skakania dla najmłodszych, malowania buziek, modelowania balonów. Najmłodsi będą mogli pomalować ciuchcię oraz pobawić się kartonową kolejką.

Odbędą się także gry i konkursy z nagrodami dla całych rodzin oraz spotkania edukacyjne i sportowe. Swoje stoiska przygotują policja, straż pożarna, straż miejska oraz pogotowie ratunkowe. Zaprezentowana zostanie wystawa modeli z klocków Lego Mateusza Wawrowskiego, poznamy też ekologiczne przedsięwzięcia Warty Poznań. Będzie też można zajrzeć do mobilnego planetarium.

Wielkopolskie Towarzystwo Ochrony Zabytków Kolejnictwa przygotuje plenerową wystawę związaną z dawną techniką kolejową, umundurowaniem i archiwalnymi dokumentami. Na festynie będzie też można zapoznać się z działalnością Towarzystwa Wyrzyskiej Kolei Wąskotorowej w Białośliwiu oraz Parkeisenbahn Cottbus.

Będzie możliwość przejażdżki drezyną ręczną oraz udziału w zajęciach sportowych – na Maltance pojawi się bowiem Akademia Piłkarska Reissa. Czas umilą występy artystyczne, w tym Orkiestry Miasta Poznania przy MPK w Poznaniu oraz Elizy Dychy, a Teatr Nowy zorganizuje warsztaty kreatywne. Słodkie upominki będą czekać na przybyłych m.in. na stoisku sieci hoteli Accor.

Część oficjalna – w godzinach od 13.00 do około 14.00.

Linia turystyczna 0

W rejon stacji Maltanka można dojechać komunikacją miejską (przystanek Rondo Śródka), także autobusem linii turystycznej 100.

Ze względu na odbywający się jubileusz, w dniach 18 i 19 czerwca br. według specjalnego rozkładu jazdy i zmienioną trasą pojadą historyczne tramwaje kursujące na linii 0.

Zmieniona trasa linii 0:

STARE ZOO – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Roosevelta – Most Dworcowy – Królowej Jadwigi – Strzelecka – Lewandowskiej – Most św. Rocha – Kórnicka – Jana Pawła II – rondo Śródka – ZAWADY – rondo Śródka – Jana Pawła II – rondo Rataje – Królowej Jadwigi – Most Dworcowy – Roosevelta – Zwierzyniecka – STARE ZOO.

Odjazdy ze Starego ZOO od godziny 10.15 do 17.45 – co 30 minut.

Przeczytaj więcej o liniach turystycznych w długi weekend

Światło, para, dźwięk – pokaz taboru

18 czerwca 2022, godz. 22.00

W trakcie pokazu, w nietypowej scenerii, będzie można zobaczyć m.in. parowozy: Borsig Bn2t, Graf Arnim, Lowa 26004, a także lokomotywy GLs30 i WLS-40 oraz wagon motorowy MBxc1-41.

Zapraszamy!

Regulamin 50-lecia Kolejki Parkowej Maltanki


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...