Linie tramwajowe
Linie turystyczne
W związku z trwającymi remontami, koniecznością uruchamiania dodatkowych linii oraz trudną sytuacją kadrową wynikającą ze zwiększonego zapotrzebowania na obsługę kierowców autobusów informujemy, że mogą zdarzać się braki w regularnym kursowaniu na poszczególnych liniach. Powstała sytuacja nie jest całkowicie zależna od przewoźnika, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami powstałymi z przyczyn wyżej określonych, przewoźnik zwraca się z prośbą o uwzględnienie sytuacji podczas planowania podróży komunikacją miejską. Zalecamy również stosowanie aplikacji mobilnych prezentujących ruch pojazdów w czasie rzeczywistym.
Powered by jakdojade.pl

30. finał WOŚP: Zachęcamy do licytacji pakietów miłośnika komunikacji miejskiej od MPK Poznań

17.01.2022

pakiet milosnika komunikacji miejskiej od mpk poznan fot. m.wawrowskiPrzejrzyj na oczy! – to hasło przewodnie zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na aukcje prowadzone w ramach 30. Finału WOŚP przez Mateusza Wawrowskiego (Mateusz buduje) MPK Poznań przekazało pięć zestawów upominków. Zachęcamy do licytowania, a przez to – pomagania dzieciom!

W czasie 30. Finału WOŚP zbierane są środki dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Odbędzie się on w niedzielę, 30 stycznia br., ale już teraz prowadzone są licytacje i zbiórki, także w Internecie.

Wśród wielu aukcji na rzecz WOŚP znajdują się te prowadzone przez Mateusza Wawrowskiego, pasjonata komunikacji oraz klocków LEGO. W tym roku pan Mateusz ponownie utworzył specjalne licytacje dla miłośników komunikacji, nie tylko ze swoimi realizacjami, ale również – z pakietami od firm, w tym od MPK Poznań.

Na licytację internetową MPK Poznań przekazało pięć zestawów upominków. W skład każdego pakietu wchodzą: album wydany z okazji 135-lecia komunikacji miejskiej w Poznaniu, zestawy pocztówek prezentujących dawną komunikację miejską oraz pojazdy historyczne i liniowe, książeczkę przedstawiającą tabor historyczny i liniowy MPK Poznań, kubek, smycz, długopis, torbę na zakupy, a także zakładkę do książek, przypinkę, frisbee).

Serdecznie zapraszamy do udziału w aukcjach charytatywnych i licytowania pakietów miłośnika komunikacji miejskiej. Uzyskane kwoty będą przeznaczone na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Fot. Mateusz Wawrowski


Pozostałe aktualności


Maltanka rusza pełną parą! 30 kwietnia i 1 maja będzie kursował parowóz Borsig Bn2t

28.04.2023
Parowóz jedzie po torowisku, w tle zielone drzewa
Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy Kolejki Parkowej Maltanka! Już w najbliższą niedzielę – po raz pierwszy w sezonie 2023 -  na tory wyjedzie parowóz Borsig Bn2t. Będzie kursował również...

Linie turystyczne: W sobotę po raz pierwszy w sezonie 2023 na trasy wyjadą history...

27.04.2023
Czerwony autobus - tak zwany ogórek
Ikarusy, DAF, „ogórek” - od soboty, 29 kwietnia, historyczne autobusy MPK Poznań znów będą kursować na liniach 100 i 102.  Natomiast start turystycznych linii tramwajowych – jak informuje ZTM w Poz...

Tramwaje wracają do centrum Poznania

26.04.2023
Od lewej stoją: Mariusz Wiśniewski - zastępca prezydenta Poznania, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania oraz Filip Olszak - radny miejski
13 maja uruchomione zostaną przebudowane trasy przez ul. Fredry i Mielżyńskiego, tramwaj wróci także na kolejny odcinek ul. Święty Marcin. Wcześniej udostępniono trasę przez most Uniwersytecki i ul...